لینک نوفالو چیست و چه تفاوتی با لینک فالو دارد

لینک فالو چیست؟
ابتدا لنیک فالو را تعریف می کنیم و سپس به تشریح لینک نوفالو می پردازیم. حال برای این که لینک فالو را به طور کامل متوحه شوید کمی مقدمه از لینک ها می گوییم. در سئو سایت لینک خارجی یک امتیاز مثبت به حساب می آید و هر سایتی که لینک خارجی به سایت خود دریافت نماید امتیاز خوبی دریافت کرده و از نظر گوگل سایتی سودمند به شمار رفته و هر چه این امتیازات بالاتر رود موجب اطمینان بیشتر گوگل به سایت شما شده و در نتیحه در نتایج جست و جو بالاتر از بقیه نمایش داده خواهید شد. حال گوگل با این شرایط به وجود آمده الگوریتمی با نام پیج رنک را به وجود آورد که کار آن بررسی کردن لینک های خارجی بوده و به هر لینک یک امتیاز مشخصی می دهد.
حال بخواهیم لینک فالو را تعریف کنیم باید بگوییم که با لینک های فالو امتیاز سایت مبدا را به سایتی که به آن لینک داده شده است (مقصد) منتقل می کنند و در نتیجه به این عمل اعتبار و ارزش سایت لینک گیرنده بالا رفته و در نتایج جست و جوی گوگل رتبه بالاتری دریافت می کند.

لینک نوفالو چیست؟
حال که با لینک های فالو آشنا شدید شاید برایتان سوال پیش بیاید که با این شرایط امتیاز و اعتبار هر سایتی می تواند به سادگی و سرعت انتقال یافته و موجب بالا آمدن سایت های تازه کار شود و بدین طریق افراد سود جو نیز به کار آیند. اما باید گفت که نوع دیگری از لینک ها وجود دارد که نوفالو نام دارند و در آن ها ارزش و اعتبار سایت مبدا به سایت مقصد منتقل نمی شود. لینک های نوفالو به وسیله تگ Nofollow تعریف شده و به شکل زیر نوشته می شوند.
Link Text
تگ نوفالو در واقع به الگوریتم های گوگل می فهماند که لینک مورد نظر را دنبال نکنند!
اینترنتی پر از اسپم!
بر اساس گفته های قبلی تنها لینک های طبیعی فالو هستند که در تعیین پیج رنک  و رتبه سایت تاثیر گذار می باشند، پس هر چه تعداد لینک ها افزایش یابد می تواند برای آن سایت نیز رتبه بالاتری انتظار داشت.

در گذشته که هنوز تگ نوفالو معرفی نشده بود و سئو کاران با اهمیت لنیک های خارجی آشنا شده بودند، فضای اینترنت به هرج و مرج زیادی افتاده بود به گونه ای که در زیر هر مطلبی پر از لینک بوده و مردم سعی می کردند سایت خود را معرفی نمایند به گونه ای که این کار در سایت های بزرگ و ویکی پدیا نیز کشیده و سایت های بزرگ به مشکل برخورده بودند. در این برحه از زمان گوگل در سال ۲۰۰۵ با وارد شدن به قضیه توسط کارشناسان خود، تگ نوفالو را معرفی کرد و با این کار خود به هرج و مرج در فضای اینترنت پایان داد و کسانی را که این کار را نیز ادامه دادند با الگوریتم های خود جریمه کرد.
نیاز اینترنت به تگ Nofollow
تگ نوفالو از زمانی که منتشر شده است کارایی زیادی برای کاربران و وبمستران داشته است و کار آن ها را در قبال لینک ها ساده تر کرده است. دیگر کاربران متوجه تگ نوفالو شده اند و به خود زحمت منتشر کردن لینک هایی را که نوفالو هستند را نمی دهند چرا که می دانند این لینک ها توسط گوگل دنبال نمی شوند. درست است که همچنان اسپم کردن در کامنت ها وجود دارد اما چیزی که مشخص می باشد کمک بسیار تگ نوفالو به لینک ها و کاربران و وبمستران می باشد.
کاربرد لینک نوفالو در چه قسمت هایی می باشد؟
به طور کلی می توان گفت که از لینک های نوفالو در قسمت های زیر استفاده می شوند:
کامنت های مطالب.
فروم ها.
لینک های پولی.
و در آخر نیز هر چیز و حایی که گوگل آن را غیر قابل اعتماده خوانده و آن را نمی پسندد.
اما هستند کسانی که در قسمت کامنت های خود، نوفالو را برداشته و اجازه انتشار لینک ها را به کاربرانی که به سایتشان می آیند را می دهند که این کار از نظر شخصی ما در دیجی وردپرس کار صحیحی نبوده و باید از آن اجتناب کرد.
آموزش قبلی ما که در مورد الگوریتم کبوتر و تمامی دانستنی های آن بود می تواند برای شما مفید باشد! از دست ندهید!
آیا نباید از لینک نوفالو استفاده کرد؟
درست است که لینک نوفالو ارزش سایت قبلی را به سایت مقصد منتقل نمی کند اما چیزی که وجود دارد ارزش ورود کاربران به سایت است. با وارد شدن کاربران به سایت شما می تواند میزان کسب و کار شما افزایش یابد و رونق اقتصادی داشته باشید، همچنین وجود داشتن لینک می تواند ارزش اعتبار سایت شما را در مقابل کاربران افزایش دهد که این امر می تواند فاکتور بسیار مهمی برای شما باشد.
سایت ویکی پدیا در مورد لینک ها بسیار سخت گیر می باشد اما با این حال می توان با قرار دادن مطلب های قوی و خوب آن را قانع کرد که دیگر مطلب و لینک را حذف نکند که در این صورت می توانید شاهد رشد خوب سایت خود باشید. این در حالی می باشد که طبق گفته کارشناسان سایت هایی در رتبه های خوبی در گوگل هستند از لینک هایی در ویکی پدیا بهره می برند چرا که کسی که مطلب را در آنجا می خواند سپس به دنبال منبع آن می رود.

تشخیص لینک نوفالو از لینک های فالو
برای تشخیص دادن این که لینک ها فالو هستند و یا نوفالو، دو راه در پیش رو دارید که عبارتند از:
استفاده از افزونه.
تشخیص به وسیله خود مرورگر.
استفاده از افزونه
در این روش شما کار ساده ای در پیش رو دارید و تنها کافی است که افزونه های مورد نظر را بر روی مرورگر خود نصب کنید و آن ها را به سادگی تشخیص دهید.
اگر مرورگر شما کروم می باشد از افزونه NoFollow Simple استفاده کنید.
و اگر از فایر فاکس استفاده می کنید می توانید از افزونه Nodofollow استفاده کنید.
تشخیص به وسیله خود مرورگر
اگر از کروم استفاده می کنید باید به View و سپس به Developer و سپس به View Source بروید. سپس با کلیک راست بر روی لینک ها و کلیک بر روی Inspect Element تشخیص دهید که لینک مورد نظر نوفالو می باشد و یا فالو است. اگر از مرورگر فایر فاکس استفاده می کنید می توانید با کلیک راست بر روی صفحه و کلیک بر روی View Page Source تشخیص دهید که لینک مورد نظر فالو بوده و یا نوفالو.
لینک نوفالو و یا فالو؟
سوالی که شاید برایتان به وجود آید انتخاب بین کدام یک از لینک ها باشد، از نظر ما بهتر است که در استفاده کردن از هر کدام از این لینک ها تعادل را حفظ کرده و سعی کنید از هر کدام به یک اندازه استفاده کنید چرا که درست است لنیک های فالو برای سئو بسیار ارزشمند می باشند اما لینک های نوفالو نیز منبع های خوبی برای سایت بوده و می توان با این کار بازاریابی آنلاین را انجام داد.
نوشته لینک نوفالو چیست و چه تفاوتی با لینک فالو دارد اولین بار در دیجی وردپرس. پدیدار شد.

Powered by WPeMatico