نحوه ایجاد فرم ورود آژاکس وردپرس

فرم های آژاکس اکنون دیگر در تمامی وب سایت های که از فرم ها استفاده می کنند وجود دارند. یعنی این که کاربر تمام پردازش های خود را در یک صفحه انجام می دهد، به عنوان مثال پردازش های مثل دریافت و ارسال اطلاعات، بدون این که کاربر به صفحه ی دیگر منتقل (Redirect) شود انجام می شود. از مزیت های این نوع فرم ها می توان به کابرپسند تر بودن آن اشاره کرد، که کاربر به سادگی پردازش خود را در یک صفحه انجام می دهد. امروز در دیجی وردپرس قصد داریم به نحوه ایجاد فرم ورود آژاکس وردپرس بپردازیم اگر شما هم می خواهید این امکان را برای وب سایت وردپرسی خود فراهم کنید ما را در این مقاله همراهی کنید.
افزونه Login With Ajax برای ایجاد فرم ورود آژاکس وردپرس
همان طور گفتیم برای کاربرپسند تر و حرفه ای تر شدن وب سایت وردپرسی خود بهتر است که از فرم های آژاکس استفاده کنید. یکی از راه های ایجاد فرم ورود آژاکس وردپرس استفاده از افزونه Login With Ajax می باشد، شما با استفاده از افزونه وردپرس قادر به ایجاد فرم ورود آژاکس با امکان استفاده در ابزارک ها هستید و می توانید این صفحه ورود را به عنوان صفحه ورود وب سایت خود انتخاب کنید.
بعضی از ویژگی ها افزونه Login With Ajax
این افزونه از زبان فارسی پشتیبانی می کند.
می توانید انتقال های دلخواه را بعد از ورود خروج کاربر تنظیم کنید.
می توانید انتقال های دلخواه را بعد از ورود خروج گروه های کاربری تنظیم کنید.
می توانید انتقال های خاص را برای هر زبان در WPML تنظیم کنید.
این افزونه با همه وب سایت های که دارای گواهینامه SSL هستند سازگاراست.
امکان تنظیم کردن ابزارک ها برای نمایش دادن در برگه پروفایل.
امکان قرار دادن فرم در برگه ها فقط با استفاده از شورت کد و متد های که در طراحی قالب وردپرس های لازم است.
تمامی فرم های آژاکس را دارا می باشد: ثبت نام، ورود، بازیابی کلمه عبور
و…
نصب و فعال سازی افزونه Login With Ajax
ابتدا از انتهای همین مقاله افزونه Login With Ajax را دانلود و سپس از طریق پیشخوان وردپرس خود نصب و فعال سازی کنید. اگر با نحوه نصب افزونه آشنا نمی باشید می توانید از آموزش نصب افزونه در وردپرس استفاده کنید. بعد از نصب و فعال سازی افزونه یک گزینه به نام Login With Ajax به گزینه های بخش تنظیمات پشخوان وردپرس شما اضافه می شود که شما برای دسترسی پیدا کردن به تنظیمات این افزونه می توانید به این قسمت مراجعه کنید و اطلاعات مورد نظر خود را در آن جا وارد کنید. پس انجام تنظیمات شما برای این که بتوانید فرم ورود آژاکس خود را به نمایش بگذارید ۲ را به شرح زیر در اختیار دارید.
راه اول: در راه اول شما می توانید به بخش نمایش، قسمت ابزارک ها مراجعه کنید و در آن قسمت از کنار Sidebar (نوار کنار) مثل تصویر زیر صفحه های که می خواهید در آن فرم به نمایش بگذارید را تعیین کنید.

تصویر زیر نمونه ای از نمایش این ابزاک پس از تنظیمات می باشد.

راه دوم: راه بعدی برلی به نمایش گذاشتن فرم در صفحه استفاده از شورت کد [lwa] در صفحات مورد نظر خود می باشد. که می توانید نمونه این فرم را در تصویر زیر مشاهده کنید.

نحوه فعال کردن ثبت نام کاربران
درصورتی که عملیات ثبت نام عمل نکند شما باید ثبت نام کاربران را فعال کنید. شما می توانید از بخش تنظیمات، قسمت همگانی استفاده کنید و ثبت نام کاربران خود را فعال کنید.
کلام آخر
امروز در دیجی وردپرس به نحوه ایجاد فرم ورود آژاکس وردپرس پرداختیم و افزونه Login With Ajax را برای این کار معرفی کردیم، پیشنهاد می کنم شما هم از فرم های آژاکس به جای های فرم های معمولی برای کاربر پسند تر شدن وب سایتتان استفاده کنید.
نوشته نحوه ایجاد فرم ورود آژاکس وردپرس اولین بار در دیجی وردپرس. پدیدار شد.

Powered by WPeMatico